obrázek: Ekotéka, Řečkovice, zdravý, inspirační a osvětové centrum,  architektura
obrázek: Babice, ochrana přírody, Stezka zdraví, Husovice, pískovcová skála obrázek: dílny, káva, lázně, poradenství, životní prostředí
 obrázek: ekoznačení, občanské sdružení, semináře, Stezka zdraví, tradiční zahrádka

AKTUÁLNÍ POZVÁNKY 2022

KOUZELNÉ VÁNOCE V PÍSEČNÍKU
I letos jsme pro vás připravil oblíbenou třídenní akci pro všechny generace: Vánoce v magické atmosféře tak, jak je prožívali naši rodiče, když byli malí. Těšit se můžete na ukázky Vánoc našich předků, staré vánoční ozdoby a betlémy, živý oheň, pouštění skořápkových lodiček, vánoční obchůdek…
Letošní novinkou je ve st a čt dopolední program pro rodiče s dětmi, těšit se mohou třeba na tajuplnou spirálu splněných přání.
Vstup zdarma.

Termín akce:
Program pro všechny generace: Úterý 13., středa 14. a čtvrtek 15. prosince 2022, vždy od 15 do 19 hodin.
Speciální dopolední program pro rodiče s malými dětmi: Středa 14 a čtvrtek 15. prosince 2022 od 9:30 do 12 hodin
Místo konání: Písečník 94, Brno, www.ecb.cz

Hudební bonus:
Ve čtvrtek 15. prosince 2022 od 17 hodin vystoupí v našem centru Eva Černá & Jiří Kubowský se svým hudebním programem. Eva Černá (texty, zpěv) a Jiří Kubowský (hudba, kytara, zpěv) spolu tvoří od roku 2014, vystupovat jako písničkářská dvojice začali pod názvem Mozaika pocitů od roku 2016. Písně jsou založeny na poetických textech Evy Černé a baladickém projevu Jirky Kubowského. Pohodové pocitové písně, tvořící repertoár písničkářské dvojice, jsou v rámci předvánočního hudebního večera obohacené o autorské písně a poezii s vánoční tematikou.

Vstup na všechny akce je zdarma, oceníme dobrovolný příspěvek na Písečník do „hladového pejska“.Písečník od září ožívá i mimo otvírací dobu, a to hlavně pro děti!
Pro ty nejmenší a jejich rodiče budou vyhrazena čtvrteční dopoledne (9–11h) už tradiční hravé setkávání přímo na zahradě v Písečníku, kde bude vždy připraveno pár aktivit, knížky a drobné tvoření.
Těšit se také můžete na pondělní dopolední výlety do přírody. Každý měsíc bude zaměřený na aktuální dění v přírodě.
Sledujte náš web nebo fb stránky, kde budeme zveřejňovat další informace.
S dotazy a přihlášením se na jednotlivé akce piště na e-mail pratelepisecniku@seznam.cz nebo na fb Paddy Paddy.
INSPIRAČNÍ CENTRUM V PÍSEČNÍKU


V PÍSEČNÍKU MÁME PRO VÁS OTEVŘENO KAŽDÝ TÝDEN PO CELÝ ROK!
ÚT, ST, ČT, 15–18:30 hodin

Posezení, zážitky a relaxace: k dispozici je vám relaxační bylinková zahrádka, posezení na zastíněném dvorku nebo v historickém interiéru. V zimě topíme dřevem v původním sporáku, posezení v dobovém interiéru se stává zážitkem, který si budete chtít zopakovat.

Občerstvení pro návštevníky: Návštěvníkům vaříme výbornou kávu, čaje podle aktuání nabídky,v létě jsou k dispozici osvěžující džusy nebo domácí limonáda. Ochutnat můžete skvělé námořnické sušenky nebo medové placky.

Hrací prostor pro děti: V létě si děti užijí pískoviště (písečniště), staré koloběžky a kočárek a řadu dalších herních prvků, se souhlasem rodičů mohou děti do svých her zapojit i dešťovou vodu :).

Šetrný obchůdek: koupit si můžete výborné kávy fair trade, výrobky z přírodních materiálů. Své blízké a přátele můžete potěšit originálním dárkem – poukázkou na produkty a služby z Písečníku.

Dobročinný antikvariát a vetešnictví: stovky báječných knih za přátelské ceny, drobné i větší předměty, užitečné i kuriozity pro sběratele, pohlednice, gramodesky… Inspirujeme se šetrností našich předků: to, co někdo nepotřeboval,zachrá­níme, očistíme, zrenovujeme a znovu vrátíme do života.

Knihkupectví a ekodrogerie: krásné knihy o přírodě a ekologii (doprodej Edice Chráněná území ČR) a desítky dalších titulů. Šetrné prostředky pro péči o vaši domácnost.

Živá historie: můžete si prohlédnout unikátní pískovou stěnu na okraji bývalého lomu, dozvědět se zajímavosti o historii nouzové kolonie v Písečníku a našeho domku, prohlédnout si známé i pozapomenuté předměty, které používali naši rodiče a prarodiče.

Ulice Písečník 94 v Brně (mezi Černými Poli a Lesnou, kousek od konečné tramvaje č. 5 a zastávky autobusu i vlaku Lesná-nádraží). Přístup také z ulice Soběšické. Podrobná mapka: http://www.ecb.cz/…ty/index.phpMOJE VELIČENSTVO KNIHA: 18. ročník unikátní soutěže
Podrobné informace zde: http://www.ecb.cz/…nstvo_kniha/?…

_____________­_____________­___________­_______________