obrázek: ekologicky šetrný životní styl, ovčí vlna,Písečník, pískovcová skála, historie
obrázek: Babice, občanské sdružení, ovčí vlna, školská zařízení, výstava obrázek: Ekotéka, pozvánky, zajímavosti, historie, tradiční zahrádka
 obrázek: ekologicky šetrný, pozvánky, šetrný, skála,  architektura

AKTUÁLNÍ POZVÁNKY 2022NEJBLIŽŠÍ AKCEMAMINKY S MALÝMI DĚTMI se nyní scházejí obvykle každou středu v dopoledních hodinách na zahrádce našeho inspiračního centra v Písečníku (ulice Písečník 94, příchod z ulice Soběšické nebo cca 200 m od zastávky Lesná-nádraží. Jsou zde pro ně připraveny hravé aktivity v relaxační zahrádce, zajímavé knížky maminkám pro inspiraci a samozřejmě společnost dalších maminek a dětí. K dispozici je zázemí centra v historickém domku. Pro další informace a upřesnění termínů kontaktujte naši koordinátorku zážitkových programů Ivu na e-mailu pratelepisecniku@seznam.cz nebo na FB Paddy Paddy https://www.facebook.com/…ddy.94849410
INSPIRAČNÍ CENTRUM V PÍSEČNÍKU


V PÍSEČNÍKU MÁME PRO VÁS OTEVŘENO KAŽDÝ TÝDEN PO CELÝ ROK!
ÚT, ST, ČT, 15–18:30 hodin

Posezení, zážitky a relaxace: k dispozici je vám relaxační bylinková zahrádka, posezení na zastíněném dvorku nebo v historickém interiéru. V zimě topíme dřevem v původním sporáku, posezení v dobovém interiéru se stává zážitkem, který si budete chtít zopakovat.

Občerstvení pro návštevníky: Návštěvníkům vaříme výbornou kávu, čaje podle aktuání nabídky,v létě jsou k dispozici osvěžující džusy nebo domácí limonáda. Ochutnat můžete skvělé námořnické sušenky nebo medové placky.

Hrací prostor pro děti: V létě si děti užijí pískoviště (písečniště), staré koloběžky a kočárek a řadu dalších herních prvků, se souhlasem rodičů mohou děti do svých her zapojit i dešťovou vodu :).

Šetrný obchůdek: koupit si můžete výborné kávy fair trade, výrobky z přírodních materiálů. Své blízké a přátele můžete potěšit originálním dárkem – poukázkou na produkty a služby z Písečníku.

Dobročinný antikvariát a vetešnictví: stovky báječných knih za přátelské ceny, drobné i větší předměty, užitečné i kuriozity pro sběratele, pohlednice, gramodesky… Inspirujeme se šetrností našich předků: to, co někdo nepotřeboval,zachrá­níme, očistíme, zrenovujeme a znovu vrátíme do života.

Knihkupectví a ekodrogerie: krásné knihy o přírodě a ekologii (doprodej Edice Chráněná území ČR) a desítky dalších titulů. Šetrné prostředky pro péči o vaši domácnost.

Živá historie: můžete si prohlédnout unikátní pískovou stěnu na okraji bývalého lomu, dozvědět se zajímavosti o historii nouzové kolonie v Písečníku a našeho domku, prohlédnout si známé i pozapomenuté předměty, které používali naši rodiče a prarodiče.

Ulice Písečník 94 v Brně (mezi Černými Poli a Lesnou, kousek od konečné tramvaje č. 5 a zastávky autobusu i vlaku Lesná-nádraží). Přístup také z ulice Soběšické. Podrobná mapka: http://www.ecb.cz/…ty/index.phpMOJE VELIČENSTVO KNIHA: 18. ročník unikátní soutěže
Podrobné informace zde: http://www.ecb.cz/…nstvo_kniha/?…

_____________­_____________­___________­_______________