obrázek: Brněnské dny pro Zemi, čtenářská kavárnička, ekologické informační centrum, školská zařízení, terénní středisko
obrázek: edice Dobrá rada, ekologie, šetrná domácnost, úklid bez chemie,  písek obrázek: ekoznačení, EŠV, organizace, pozvánky, Šárka Kašpárková
 obrázek: novinky, šetrná domácnost, inspirační a osvětové centrum, Černá Pole, dvd hraboška

AKTUÁLNÍ POZVÁNKY 2023

  • TEMATICKÉ AKCE PRO VEŘEJNOST 2023Akce již proběhla. Děkujeme za váš obrovský zájem, během víkendu si prohlédly naše centrum téměř dvě stovky zájemců!
Open House Brno 2023 – otevřený víkend v Písečníku
Sobota 13.5. a neděle 14.5.2023, 10:00–18:00.
Speciální tematický víkend, ve kterém se naše centrum otevře spolu s desítkami dalších zajímavých brněnských budov.
Prohlídka prostor, zajímavé informace z historie lokality, program pro všechny generace.


Květen pro děti s Písečníkem

Pravidelné týdenní akce
* středa dopoledne Výlety do přírody – 3.5. Farma U tří koníků 10.5. Zoo Brno 17.5.Čertova rokle, 24.5. Arboretum, 31.5. Studánka Přátelství
* úterý/čtvrtek 9:30–11:30 Hravá setkání v Písečníku – út 2.5. Zvířata na farmě, út 9.5. Maminka a miminka, 16.5. Ve hmyzí říši, 23.5. Květen a květiny (EkoCentrum Brno, Písečník 94)

Mimořádná akce
* sobota 6.5. od 15 hodin  – Oslava svátku Beltain (tak trochu tradičnější Pálení čarodějnic s opékáním a aktivitami pro děti)
Více informací ve FB skupině Písečníci akce, výlety a setkání, na e-mailu pratelepisecniku@seznam.cz nebo na FB Iva Hercegová
Akce jsou zdarma, za dobrovolný příspěvek budeme rádi.
  • STÁLÁ NABÍDKA CENTRA PÍSEČNÍK PRO VEŘEJNOST 2023

INSPIRAČNÍ CENTRUM V PÍSEČNÍKU: MÁME PRO VÁS OTEVŘENO KAŽDÝ TÝDEN PO CELÝ ROK! ÚT, ST, ČT, 15–18:30 hodin
Posezení, zážitky a relaxace: k dispozici je vám relaxační bylinková zahrádka, posezení na zastíněném dvorku nebo v historickém interiéru. V zimě topíme dřevem v původním sporáku, posezení v dobovém interiéru se stává zážitkem, který si budete chtít zopakovat.
Občerstvení pro návštevníky: Návštěvníkům nabízíme výbornou kávu, čaje podle aktuání nabídky,v létě jsou k dispozici osvěžující džusy nebo domácí limonáda. Ochutnat můžete skvělé sušenky nebo dobrůtky podle aktuální nabídky.
Hrací prostor pro děti: V létě si děti užijí pískoviště (písečniště), staré koloběžky a kočárek a řadu dalších herních prvků, se souhlasem rodičů mohou děti do svých her zapojit i dešťovou vodu :).
Šetrný obchůdek: koupit si můžete výborné kávy fair trade, výrobky z přírodních materiálů.
Dobročinný antikvariát a vetešnictví: stovky báječných knih za přátelské ceny, drobné i větší předměty, užitečné i kuriozity pro sběratele, pohlednice, CD a DVD, gramodesky… Inspirujeme se šetrností našich předků: to, co někdo nepotřeboval,zachrá­níme, očistíme, zrenovujeme a znovu vrátíme do života.
Knihkupectví a ekodrogerie: krásné knihy o přírodě a ekologii (doprodej Edice Chráněná území ČR) a desítky dalších titulů. Šetrné prostředky pro péči o vaši domácnost.
Živá historie: můžete si prohlédnout unikátní pískovou stěnu na okraji bývalého lomu, dozvědět se zajímavosti o historii nouzové kolonie v Písečníku a našeho domku, prohlédnout si známé i pozapomenuté předměty, které používali naši rodiče a prarodiče.
Vstup je zdarma, oceníme dobrovolný příspěvek na Písečník do „hladového pejska“.

Ulice Písečník 94 v Brně (mezi Černými Poli a Lesnou, kousek od konečné tramvaje č. 5 a zastávky autobusu i vlaku Lesná-nádraží). Přístup také z ulice Soběšické. Podrobná mapka: http://www.ecb.cz/…ty/index.phpPísečník žije i mimo otvírací dobu, a to hlavně pro děti!
Pro ty nejmenší a jejich rodiče jsou vyhrazena vybraná dopoledne (9:30–11:30). Oblíbené hravé setkávání probíhá převážně na zahradě v Písečníku, kde je vždy připraveno pár aktivit, knížky a drobné tvoření.
Nabízíme také výlety pro dospělé s dětmi a další tematické aktivity.
Sledujte také fb stránky, konkrétní termíny, případně témata setkání zveřejňujeme vždy pro příslušný měsíc.
S dotazy a přihlášením se na jednotlivé akce piště na e-mail pratelepisecniku@seznam.cz nebo na fb Paddy Paddy.