obrázek: Brněnské dny pro zdraví, čaj, FSC, Lelekovice, občanské sdružení
obrázek: Brněnské dny pro zdraví, ekodrogerie, výchova, Lesná, urbanismus obrázek: čtenářská kavárnička, EkoRozhledna, občanské sdružení, výukové programy,  fair trade
 obrázek: Babice, ochrana přírody, terénní středisko, výchova,  ekologicky šetrný výrobek

AKTUÁLNÍ POZVÁNKY 2022

MAMINKY S MALÝMI DĚTMI se nyní scházejí obvykle každou středu v dopoledních hodinách na zahrádce našeho inspiračního centra v Písečníku (ulice Písečník 94, příchod z ulice Soběšické nebo cca 200 m od zastávky Lesná-nádraží. Jsou zde pro ně připraveny hravé aktivity v relaxační zahrádce, zajímavé knížky maminkám pro inspiraci a samozřejmě společnost dalších maminek a dětí 🙂. K dispozici je zázemí centra v historickém domku. Pro další informace a upřesnění termínů kontaktujte naši koordinátorku zážitkových programů Ivu na e-mailu pratelepisecniku@seznam.cz nebo na FB Paddy Paddy https://www.facebook.com/…ddy.94849410
.
.
V PÍSEČNÍKU MÁME PRO VÁS OTEVŘENO KAŽDÝ TÝDEN PO CELÝ ROK!
ÚT, ST, ČT, 15–18:30 hodin
.
Posezení, zážitky a relaxace: k dispozici je vám relaxační bylinková zahrádka, posezení na zastíněném dvorku nebo v historickém interiéru. V létě si děti užijí pískoviště (písečniště), staré koloběžky a kočárek a řadu dalších herních prvků, se souhlasem rodičů mohou děti do svých her zapojit i dešťovou vodu :).
V zimě topíme dřevem v původním sporáku, posezení v dobovém interiéru se stává zážitkem, který si budete chtít zopakovat.
Šetrný obchůdek: koupit si můžete výborné kávy fair trade, výrobky z přírodních materiálů. Své blízké a přátele můžete potěšit originálním dárkem – poukázkou na produkty a služby z Písečníku.
Dobročinný antikvariát a vetešnictví – stovky báječných knih za přátelské ceny, drobné i větší předměty, užitečné i kuriozity pro sběratele. Inspirujeme se šetrností našich předků: to, co někdo nepotřeboval,zachrá­níme, očistíme, zrenovujeme a znovu vrátíme do života.
Knihkupectví a ekodrogerie – krásné knihy o přírodě a ekologii (doprodej Edice Chráněná území ČR) a desítky dalších titulů. Šetrné prostředky pro péči o vaši domácnost.

V případě zájmu si můžete prohlédnout unikátní pískovou stěnu bývalého lomu, dozvědět se zajímavosti o historii nouzové kolonie Písečník a našeho domku, prohlédnout si známé i pozapomenuté předměty, které používali naši rodiče a prarodiče.

Ulice Písečník 94 v Brně (mezi Černými Poli a Lesnou, kousek od konečné tramvaje č. 5 a zastávky autobusu i vlaku Lesná-nádraží). Podrobná mapka: http://www.ecb.cz/…ty/index.php
.

MOJE VELIČENSTVO KNIHA: 18. ročník unikátní soutěže
Podrobné informace zde: http://www.ecb.cz/…nstvo_kniha/?…

_____________­_____________­___________­_______________