obrázek: ekodrogerie, knihkupectví, Moje veličenstvo kniha, výukové programy,  architektura
obrázek: Edice chráněná území ČR, EkoRozhledna, knihkupectví, Černá Pole, pískovcová skála obrázek: káva, občanské sdružení, obchůdek, recyklace, výstava
 obrázek: dílny, organizace, Černá Pole,  písek, urbanismus

AKTUÁLNÍ POZVÁNKY 2023

TEMATICKÉ AKCE PRO VEŘEJNOST 2023


Adventní slavnost v Písečníku
sobota 2.12. 2023 od 15 do 18 hodin

Vánoční čas zahájíme společně slavností s ohýnkem, drobným programem pro děti a tvořivou dílnou.

Vyrábět se budou adventní věnce, či jiné ozdoby a děti si budou moci pomalovat skleněné svícínky nebo dotvořit vánoční ozdoby na stromeček.

Na místě budou k dispozici:
• větvičky, drátek na upevnění větviček, dekorace na věnec- malé ozdoby přírodní i umělé, provázek, kleštičky (pokud máte svoje, pak si je raději vezměte), tavná pistol s náplněmi

S sebou si na setkání, prosím, přineste:
• korpus věnce, který si chcete dekorovat a pokud chcete své vlastní ozdoby k dekorování.

Příspěvek na materiál: 130,–

Prosím, dejte nám vědět, zda se budete chtít účastnit tvoření, ať víme kolik materiálu připravit.
Těšíme se na setkání a na společné adventní tvoření.

Více informací ve FB skupině Písečníci akce, výlety a setkávání.Hravé pondělky v Písečníku pro rodiče s dětmi
9:30–11:30 děti 0–3 roky
15:00–17:00 děti 3–6 let
Hravá setkávání probíhají převážně na zahradě v Písečníku, kde je vždy připraveno několik aktivit, knížky a tvoření. V průběhu je i krátký společný program. Vstupné je dobrovolné.

Aktuální informace, přihlášení a dotazy ve fb skupině Písečníci akce, výlety a setkávání, na e-mailu pratelepisecniku@seznam.cz, nebo na fb Iva Hercegová.STÁLÁ NABÍDKA CENTRA PÍSEČNÍK PRO VEŘEJNOST 2023


INSPIRAČNÍ CENTRUM V PÍSEČNÍKU: MÁME PRO VÁS OTEVŘENO KAŽDÝ TÝDEN PO CELÝ ROK! ÚT, ST, ČT, 15–18:30 hodin
Posezení, zážitky a relaxace: k dispozici je vám relaxační bylinková zahrádka, posezení na zastíněném dvorku nebo v historickém interiéru. V zimě topíme dřevem v původním sporáku, posezení v dobovém interiéru se stává zážitkem, který si budete chtít zopakovat.
Občerstvení pro návštevníky: Návštěvníkům nabízíme výbornou kávu, čaje podle aktuání nabídky,v létě jsou k dispozici osvěžující džusy nebo domácí limonáda. Ochutnat můžete skvělé sušenky nebo dobrůtky podle aktuální nabídky.
Hrací prostor pro děti: V létě si děti užijí pískoviště (písečniště), staré koloběžky a kočárek a řadu dalších herních prvků, se souhlasem rodičů mohou děti do svých her zapojit i dešťovou vodu :).
Šetrný obchůdek: koupit si můžete výborné kávy fair trade, výrobky z přírodních materiálů.
Dobročinný antikvariát a vetešnictví: stovky báječných knih za přátelské ceny, drobné i větší předměty, užitečné i kuriozity pro sběratele, pohlednice, CD a DVD, gramodesky… Inspirujeme se šetrností našich předků: to, co někdo nepotřeboval,zachrá­níme, očistíme, zrenovujeme a znovu vrátíme do života.
Knihkupectví a ekodrogerie: krásné knihy o přírodě a ekologii (doprodej Edice Chráněná území ČR) a desítky dalších titulů. Šetrné prostředky pro péči o vaši domácnost.
Živá historie: můžete si prohlédnout unikátní pískovou stěnu na okraji bývalého lomu, dozvědět se zajímavosti o historii nouzové kolonie v Písečníku a našeho domku, prohlédnout si známé i pozapomenuté předměty, které používali naši rodiče a prarodiče.
Vstup je zdarma, oceníme dobrovolný příspěvek na Písečník do „hladového pejska“.

Ulice Písečník 94 v Brně (mezi Černými Poli a Lesnou, kousek od konečné tramvaje č. 5 a zastávky autobusu i vlaku Lesná-nádraží). Přístup také z ulice Soběšické. Podrobná mapka: http://www.ecb.cz/…ty/index.php