obrázek: EŠV, obchod, dělnické kolonie, Lesná, šetrný obchůdek
obrázek: ekoporadce, Lelekovice, Moje veličenstvo kniha, občanské sdružení,  přírodní zahrada obrázek: ekologická literatura, ekologická poradna, káva, životní prostředí,||velicenstvo_kniha | /velicenstvo_kniha/index.php|0|18||
 obrázek: Domácí lázně, pozvánky, produkty, Černá Pole,  fair trade

MVK 2022 – tiskové zprávy


Tisková zpráva EkoCentra Brno ze dne 20.5. 2022
.
Veličenstvo kniha přineslo opět radost z tvorby
i soutěžní napětí

.
EkoCentrum Brno udělilo titul Moje Veličenstvo kniha 2022 za nejoriginálnější vlastnoručně vytvořenou knihu v ojedinělé výtvarně literární soutěži pro děti a mládež. Absolutními vítězkami 18. ročníku soutěže s největším celkovým počtem bodů se staly Petra Matoušková a Kateřina Zrínyová s knihou Síla snů.
.
Moje Veličenstvo kniha je soutěž v knižní tvorbě určená dětem a mládeži. Zúčastnit se mohou jednotlivci i kolektivy od škol mateřských až po střední. Šestičlenná odborná porota posuzuje úroveň výtvarné a literární složky, zpracování vazby a desek, zapojení přírodních a recyklovaných materiálů, originalitu a celkový dojem. Kromě vítězů jednotlivých kategorií je vyhlášen i absolutní vítěz s největším počtem bodů, který získá titul Veličenstvo kniha.

Zbyněk Zavadil, ředitel EkoCentra Brno a zakladatel soutěže, vyzdvihl originalitu, různorodost a velmi vyrovnanou úroveň soutěžních prací: „Letošního ročníku se zúčastnilo 63 úžasných výtvorů od autorů z různých míst České republiky. Řada mladých tvůrců se tentokrát nechala inspirovat pohádkami, soutěžila Pravěká kuchařka, zástupce tu měl komiks v japonském stylu manga nebo mluvený příspěvek v kategorii audio.“

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v pátek 20. května 2022 ve skvělé atmosféře na zahradě inspiračního centra Písečník 94 v Brně.

Vítězné soutěžní práce si zájemci budou moci prohlédnout v galerii na webu EkoCentra Brno, vyhlašovatele této ojedinělé soutěže (více informací na www.ecb.cz).

Akci finančně podpořilo Statutární město Brno a Zásilkovna s.r.o.

.
.

ooooooooooooo­ooooooooooooo­ooooooooooooo­ooooooooooooo­oo
.
.
Tisková zpráva EkoCentra Brno
ze dne 31. 1. 2022

Moje Veličenstvo kniha: 18. ročník unikátní soutěže

EkoCentrum Brno vyhlašuje již 18. ročník výtvarně literární soutěže pro děti a mládež Moje Veličenstvo kniha. Účastníci soutěže přihlašují vlastnoručně vytvořenou originální knihu.

Koordinátorka soutěže Niki Florianová připomněla u příležitosti vyhlášení letošního ročníku oblíbené motto soutěže: „Knihu dokáže vytvořit každý, vše potřebné máte u sebe doma!“
Soutěže Moje Veličenstvo kniha se opět mohou zúčastnit jak jednotlivci, tak i kolektivy do osmnácti let, dolní věková hranice není stanovena. Novinkou od minulého ročníku je kategorie AUDIO, do které mohou zájemci přihlásit krátký autorský zvukový snímek.

Kromě vítězů jednotlivých kategorií bude vyhlášen i absolutní vítěz s největším počtem bodů, který získá titul Veličenstvo kniha 2022. Soutěžní příspěvky je možno doručit do 7. 4. 2022.
Soutěž bude zakončena slavnostním vyhlášením výsledků a představením přihlášených prací v inspiračním a zážitkovém centru Písečník 94 v Brně.

„Smyslem soutěže je dát dětem a mladým lidem prostor pro sebevyjádření a radost ze svobodné tvorby. Téma KNIHA pojímá soutěž velmi volně, mezi přihlášenými dílky bývají každoročně například komiksy, sešitky s krátkými texty a obrázky od nejmenších dětí i originální objekty – knihy v podobě pirátské truhly, papírového městečka s příběhem nebo popsaného trička na prádelní šňůře. Odborná porota vždy zohledňuje osobní vklad a originalitu,” připomněl zakladatel soutěže, ředitel EkoCentra Brno Zbyněk Zavadil.

Všechny důležité informace pro soutěžící, propozice a formulář přihlášky jsou k dispozici na www.ecb.cz v sekci Veličenstvo kniha. Aktuální informace přináší FB EkoCentrum Brno.

Další zajímavé informace o soutěži
Moje Veličenstvo kniha je u nás ojedinělá výtvarně literární soutěž pro děti a mládež. Soutěž probíhá nepřetržitě od roku 2005, cílem je vlastními silami vytvořit originální knihu. Zapojit se mohou jednotlivci i kolektivy. Porota posuzuje úroveň výtvarné a literární složky, zpracování vazby a desek, zapojení přírodních a recyklovaných materiálů, originalitu a celkový dojem. Kromě vítězů jednotlivých kategorií je vyhlášen i absolutní vítěz s největším počtem bodů, který získá titul Moje Veličenstvo kniha.
Soutěž představuje knihu jako soubor uměleckých a řemeslných disciplín, ale současně vysílá ke svým účastníkům přitažlivé poselství: vytvořit vlastní knihu dokáže každý, to nejcennější na ní je osobní vklad a originalita. Rekordní počet přihlášených soutěžních prací v rámci jednoho ročníku dosáhl čísla 100, knihy přicházejí od mladých autorů z celé republiky i ze zahraničí (zvláštní ocenění za knihu z největší vzdálenosti například získala knížka autorek, které žijí v Řecku).

Kontakt na organizátory soutěže:
EkoCentrum Brno, Písečník 94, 614 00 Brno
Koordinátorka Soutěže: Niki Floriánová, tel.: 736 518 940, e-mail: mvk@ecb.cz

Akci finančně podpořilo Statutární město Brno a Zásilkovna, s. r. o.

_____________­________________________­____________________
EkoCentrum Brno je nezisková organizace, které funguje nepřetržitě od roku 1990. Zaměřuje se především na podporu a propagaci zdravého a ekologicky šetrného životního stylu. Provozuje inspirační centrum pro veřejnost Písečník 94 v Brně. Ke stěžejním aktivitám centra patří také zážitkové programy a tematické akce pro děti i dospělé. Od roku 1996 provozuje EkoCentrum Brno Stezku zdraví z Brna do Lelekovic. Více informací na www.ecb.cz.