obrázek: edice Dobrá rada, knihkupectví, lektor, obchod, šetrný obchůdek
obrázek: čtenářská kavárnička, knihkupectví, Řečkovice, školská zařízení, dobročinný antikvariát obrázek: dílny, Domácí lázně, kompostování,Písečník, produkty z přírodních materiálů
 obrázek: knihkupectví, ovčí vlna, šetrná domácnost, školská zařízení,  rekonstrukce

Aktuality

Ve dnech 14.-15.3.2013 proběhlo hodnocení soutěžních prací. Originalita a kvalita prací se rok od roku zvyšuje, což oceňují hlavně porotci. Porota byla složena z odborníků na dané téma. Knihy hodnotili: ředitel divadla Radost Vlastimil Peška - originalita, zástupkyně Knihovny Jiřího Mahena – technické zpracování vazby a desek, lektor EkoCentra Brno Pavel Pracný - zpracování přírodních a recyklovaných materiálů, výtvarnice Halina Keilová - výtvarný dojem, paní Libuše Kodešová, učitelka literatury a českého jazyka - literární zpracování knih, všichni členové hodnotili také celkový dojem, který ohodnotily navíc ještě organizátorky soutěže Eliška, Peťa a Katka. Všechna kritéria byla stejně důležitá, a proto se na předních místech umístily ty práce, které splňovaly všechna kritéria.

27.3.2013 se v Babicích nad Svitavou uskutečnilo slavností vyhlášení vítězů soutěže. Vítězové jednotlivých kategorií získali diplomy, výtvarné potřeby, knihy z nakladatelství Jota, roční členství v knihovně Jiřího Mahena a sladkou tečku v podobě medovníkového dortu na závěr.

Celkově nejvyšší počet bodů a titul Veličenstvo kniha 2013 získala Žaneta Lažková ze ZŠ Komenského náměstí ve Slavkově u Brna se svou prací Začátek a konec žárovky – Járovky.

V letošním roce proběhla na webových stránkách Deníku Rovnost anketa čtenářů, ve které vybrali jako nejzdařilejší knihu Lexikon vytvořenou žáky 2.A ze ZŠ Rosice.

Od 2. do 30. května bude možné shlédnout výstavu vítězných prací v Knihovně Jiřího Mahena na Kobližné.

Dne 28. února proběhla uzávěrka 9. ročníku soutěže Moje Veličenstvo kniha. Do soutěže dorazilo celkem 75 knih od žáků základních i středních škol z celého Jihomoravského kraje. Objevily se knihy nejrůznějších tvarů, s velmi zajímavými nápady, z tradičních i netradičních materiálů. Ve dnech 14.-15.3.2013 proběhne hodnocení soutěžních prací odbornou porotou. Všichni výherci budou následně osobně vyrozuměni spolu s pozvánkou na slavnostní vyhlášení a tvořivé dílničky.

V sobotu 9.3.2013 byla zahájena ve spolupráci s mediálním partnerem soutěže Brněnským Deníkem anketa. Bylo vybráno 10 soutěžních prací a nyní je možné hlasovat o knize, která získá cenu čtenářů Brněnského Deníku. Anketu najdete na tomto odkaze: https://brnensky.denik.cz/z-regionu/deti-vyrobily-originalni-knihy-z-prirodnin-i-odpadu-20130309.html