obrázek: edice Dobrá rada, novinky,Písečník, Brno-sever, produkty z přírodních materiálů
obrázek: Brněnské dny pro zdraví, čtenářská kavárnička, Edice chráněná území ČR, Písečník 94, produkty z přírodních materiálů obrázek: ochrana přírody, Podzimní slavnosti knihomolů, produkty, ekoknihkupectví,  rekonstrukce
 obrázek:aktivity pro školy, Brněnské dny pro Zemi, kniha, pozvánky,  fair trade

NEJBLIŽŠÍ AKCE
 .

PRODEJ ŽIVÝCH VÁNOČNÍCH STROMKŮ. Jedličky pocházejí z přírodě blízkého způsobu hospodaření (cerifikát PEFC) a jsou skvělou alternativou k řezaným stromkům, které se po vánočních svátcích vyhodí.
Jedlička (cca 40 cm) v hlubokém květináči s pořádnými kořeny za 120,– Kč. K tomu zdarma návod, jak se o jedličku postarat.

KOUZELNÉ VÁNOCE V PÍSEČNÍKU
11., 12. a 13. prosince 2018
úterý až čtvrtek, vždy od 15 do 19 hodin)
Oblíbená třídenní akce pro všechny generace. Vánoce v magické atmosféře tak, jak je prožívali naši rodiče, když byli malí. Obří a miniaturní vánoční stromeček, staré betlémy, pouštění skořápkových lodiček, vánoční obchůdek a dílničky.
Vstup zdarma.

.
PŘIPRAVUJEME

Stará, natoč gramafon – interaktivní výstava o historii, výrobě a životě gramofonových desek

Turnaj ve hře Cvrček (v Písečníku velmi oblíbená stolní hra, toto první soutěžní klání je určeno všem zájemcům, bez ohledu na věk a zkušenosti)
Kdo nehoří, nemůže podpalovat (výstava vybraných exponátů ze soukromé sbírky zápalek a souvisejících předmětů)

Prodej živých vánočních stromků. Jedličky, přímo z lesa, v hlubokých květináčích s pořádnými kořeny. Jsou to ještě mimina, ale když o ně budete pečovat, vyrostou z nich velcí krasavci. Jedlička za 99 Kč na podporu návratu jedle bělokoré do našich lesů pod dohledem odborníků. K tomu zdarma návod, jak se o jedličku postarat.

.

MINIREPORTÁŽE Z USKUTEČNĚNÝCH AKCÍ

Velký bazar v Písečníku
Děkujeme za váš velký zájem a tími podporu našeho neziskového projektu! Už teď se těšíme na velký jarní bazar! Sledujte pozvánky na akce na FB nebo si objednejte jejich zasílání na hlavní straně.

Tvoření z papírových proužků (quilling) bylo bezva
Děkujeme lektorkám a všem účastníkům za zájem. Dílnu určitě brzo zopakujeme!

Tajemství Rychlých šípů odhaleno!
Na vernisáži a prezentaci originálního komiksového díla, které dokazuje vazbu legendárního chlapeckého klubu na Písečník, bylo možno poprvé zhlédnout autorský tisk kresleného příběhu Rychlé šípy objevují Písečník. Akce se uskutečnila za přítomnosti významných osobností foglarovského hnutí, ale bohužel za nepřítomnosti autorů díla, kteří se rozhodli zatím zůstat v anonymitě. Zapomenutý příběh Rychlých šípů si můžete „naživo“ prohlédnout přímo v našem centru Písečník 94, kde je vystaveno, nebo zde: https://www.facebook.com/…50662022437/?…

Kouzelné Vánoce v Písečníku
Tradiční oblíbená třídenní akce pro celé rodiny, Vánoce tak, jak je prožívali naši předkové. Děkujeme za váš velký zájem a za krásnou vánoční atmosféru, kterou jsme si společně vytvořili a užili.

Rakytníková akce měla velký úspěch
Milí přátelé, udělali jste nám radost mimořádným zájmem o naši rakytníkovou akci. Některé dokonce inspirovala k básnické tvorbě, děkujeme za pochvalu!
Pokud jste to včera nestihli, navštivte náš Obchůdek kdykoli v otvírací době.

Dnes po návštěvě Písečníku
zůstala chuť rakytníku.

Po lžičce džemu jsme plné vjemů.
Ochutnávka šťávy, čaje – odhalily svoje taje.

Zdraví nám to utuží,
tělu léta prodlouží.
Atmosféra Písečníku, k tomu síla rakytníku
pomůže nám přečkat zimu
a nedostat kašel, rýmu!

Básnířky z Černých Polí