obrázek: ekologické informační centrum, knihkupectví, kompostování, ochrana přírody, ekoknihkupectví
obrázek: EkoRozhledna, knihovna, kompostování, životní styl, historie obrázek: lázně, novinky, semináře, životní prostředí,Písečník
 obrázek: Lelekovice, ovčí vlna, produkty, šetrná domácnost, historie

AKTUÁLNÍ POZVÁNKY 2021

MÁME OTEVŘENO
UŽIJTE SI ODPOLEDNE A PODVEČER V PÍSEČNÍKU

KAŽDÝ TÝDEN PO CELÝ ROK
Út, St, Čt, 15–18:30 hodin
.
Posezení, zážitky a relaxace: k dispozici je vám relaxační bylinková zahrádka, posezení na zastíněném dvorku nebo v historickém interiéru. V létě si děti užijí pískoviště (písečniště), staré koloběžky a kočárek a řadu dalších herních prvků. Pro ty větší jsou k dispozici historické i novodobé stolní a deskové hry.
V zimě topíme dřevem v původním sporáku, posezení v dobovém interiéru se stává zážitkem, který si budete chtít zopakovat.
Šetrný obchůdek: koupit si můžete výborné kávy a čaje fair trade, výrobky z přírodních materiálů. Své blízké a přátele můžete potěšit originálním dárkem – poukázkou na produkty a služby z Písečníku.
Vychutnejte si čerstvou překapávanou kávu fair trade, bylinkový čaj z Písečníku, domácí limonádu nebo Gábinčiny medové placky.
Dobročinný antikvariát a vetešnictví – stovky báječných knih za přátelské ceny, drobné i větší předměty, užitečné i kuriozity pro sběratele. Inspirujeme se šetrností našich předků: to, co někdo nepotřeboval,zachrá­níme, očistíme, zrenovujeme a znovu vrátíme do života.
Ekoknihkupectví a ekodrogerie – krásné knihy o přírodě a ekologii (doprodej Edice Chráněná území ČR) a desítky dalčích titulů. Šetrné prostředky pro úklid vaší domácnosti, mytí a praní.
Náměty pro zdravější a šetrnější životní styl, inspirační publikace zdarma…

V případě zájmu si můžete prohlédnout unikátní pískovou stěnu bývalého lomu, dozvědět se zajímavosti o historii nouzové kolonie Písečník a našeho domku, prohlédnout si známé i pozapomenuté předměty, které používali naši rodiče a prarodiče.
.

PALIČKOVANÁ KRAJKA JARMILY TIOKOVÉ (výstava)
Výstava obrazů brněnské autorky Jarmily Tiokové, vytvořených technikou paličkování.
Výstava je prodejní.
Vždy v otvírací době centra.

_____________­_____________­___________­_______________

Ulice Písečník 94 v Brně (mezi Černými Poli a Lesnou, kousek od konečné tramvaje č. 5 a zastávky autobusu i vlaku Lesná-nádraží). Podrobná mapka: http://www.ecb.cz/…ty/index.php

.
.